| cosmincos293 a întrebat:

Salut, nu stiu cum sta treaba la chimie, practic sunt bata. laughing Puteti sa ma ajutati si pe mine sa inteleg dupa ce mecanism se citesc formulele chimice

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Trebuie sa cunosti atat simbolurile elementelor chimice cat si modalitatea in care se pot combina si ce substanta se poate forma prin unirea respectivelor elemente.Dar pentru a cunoaste toate acestea este nevoie sa incepi sa asimilezi informatiile din prima clasa de studiere a chimiei exact cum inveti Abecedarul din prima clasa de scoala pentru a stii sa citesti un text.