| CosminGanea231 a întrebat:

Salut, nu stiu daca sa fac o profesionala sau liceu, am media 5.40 si nu stiu.
Unii spun sa fac profesionala ca ies cu diploma si pot sa-mi iau job calificat, iar altii spun ca mai bine ma duc la liceu ca poate iau bacul si poate fac o facultate ceva, voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| CalinGheorgheLiviu a răspuns:

Salut Cosmin! După părerea mea,orientează-te spre o meserie. Dacă ai înclinație tehnică,nu sta pe gânduri. Electrică,instalație,sanitare, construcții, agricol, etc, etc... Învață să faci ceva productiv cu mâinile.Vei fi foarte mulțumit și foarte căutat! Asta este părerea mea.Succes!

| CosminGanea231 explică (pentru CalinGheorgheLiviu):

Ma gandeam sa fac o profesionala, si daca nu-mi place, sa ma duc la liceu.

3 răspunsuri:
| Giulia911 a răspuns:

Profesionala happy

| Rutmegami3 a răspuns:

După părerea mea, du-te la liceu. Ești mic și în 2 ani decizia se poate schimba. Sunt multi cu diplomă de bac sau cu diplomă de profesională care nu lucrează în domeniul in care au studiat. Mai bine mai înveți un pic până vezi sigur ce vrei.