| DariusHamza a întrebat:

Salut... o intrebare cam stupida dar a-s putea merge in pantaloni scurti si tricou la un botez? sau blugi cu tricou? nu suport camasa sau costume in general

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai mai pus intrebarea asta si de pe alt cont. Este ilegal aici sa ai mai mult de un cont.

| DariusHamza explică (pentru darrio2007):

Nu am mai pus intrebarea asta

| DariusHamza explică (pentru darrio2007):

Ala nu sunt eu, daca eram eu de ce mai intrebam odata

| darrio2007 a răspuns (pentru DariusHamza):

Coincidenta este prea mare, intr-un timp scurt.
Asa că, las-o moartă.

| dullcat a răspuns:

Buna.Pentru un astfel de eveniment nu e chiar asa de greu sa faci un mic compromis, adica niste blugi/pantaloni intr-o singura culoare (nu din aia spalaciti sau de rocker, rupti etc) plus o camasa din in sau ceva subtirel ca tot e cald afara.E mai frumos sa arati catusi de putin prezentabil, nu sa para ca ai cazut acolo din alt film si esti imbracat pentru plaja, cand ceilalti sunt imbracati de petrecere.

| dullcat a răspuns:

Uite niste exemple ok care sunt foarte lejere, nu-i inspirat sa mergi in costum de nunta/banchet daca nu te simti confortabil ( cel mai important e oricum sa te simti bine, sa dansezi sa te bucuri alaturi de gazde), dar nici prea casual astfel incat sa transmiti mesajul ca nu-ti pasa:

https://ro.pinterest.com/pin/2955556000440630/

https://ro.pinterest.com/pin/2744449767847429/

https://ro.pinterest.com/pin/68746989117/

Răspuns utilizator avertizat
| Madaxo97 a răspuns:

Pantaloni scurți in niciun caz, e de prost gust, mai bine niște blugi simpli negri de preferat, nu din aia rupți, si un tricou alb tot simplu fara desene pe el, poate din ala cu guler polo, dacă chiar nu suporți cămașa.