| AlexBitza a întrebat:

O intrebare exclusiv pentru fete. Asa, deci fetelor ce baiat va place mai mult, cel care invata, care e mai linistit, care stie sa se poarte frumos cu voi, care stie sa se distreze dar in limita bunului simt sau baietii aceia "duri" care rad de profesori pe la ore, se chinuie sa treaca clasa, stau si fumeaza in toate pauzele, vin pe la jumatea orei si se poarta urat cu voi(va jignesc, va ciupesc nu spun de undelaughing ). Intreb asta pentru ca din cate vad baietii destepti sunt marginalizati si li se spun tocilari iar ceilalti sunt primile alegeri ale fetelor...

Răspuns Câştigător
| Anonim_4797 a răspuns:

Eu prefer prima varianta... cei din a 2a categorie fac misto de oameni, iar mie nu imi plac lucrurile astea.nu iti poti cladi fericirea pe nefericirea altuia.plus ca, cu unul "dur" nu ai multe chestii de vorbit spre deosebire de unul destept.asta e parerea mea.acuma depinde de fiecare!

15 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Si unde mai gasim noi baietii din astia inteligenti, draguti, manierati si alea-aleathinking
In reteaua magazinelor Interex la reducere? Asa cum in ziua de azi e greu sa mai gasesti o fata intreaga(moral & fizic) si fata e greu sa nu dai peste mormane de cocalari pe straziwaiting

| Silvia a răspuns:

Offf, cine a zis că trebuie să fie unul sau altul? Eu vreau un băiat inteligent, care învaţă, care ştie să se distreze, să se facă respectat, să se poarte frumos cu cei care îl respectă, să nu fie un laş şi un fricos, să ştiu că am pe cine să mă bazez, să mă simt în siguranţă atunci când merg cu el pe stradă. Un băiat normal! De ce trebuie tu ca băiat să te formezi după cum crezi că te plac fetele? Fii tu, de ce trebuie să fii într-un anumit fel?
În legătură cu ultima frază. Nu este aşa. Ştiu mulţi băieţi deştepţi care sunt plăcuţi de fete, şi de asemenea mulţi băieţi ''duri'' pe care nu mi-i închipui vreodată de mână cu o fată.

| ☆♥spery♥☆ a răspuns:

Bună! Din păcate, așa se întâmplă, băieții serioși, care invață când e de învățat și se distrează când au timp liber, sunt numiți tocilari. Acest cuvânt mă cam pune în dubii și pe mine, pentru că mulți confundă persoanele care învață bine cu cele tocilare. Și nu prea e corect. Revenind la întrebarea ta, aș alege prima categorie de băieți. De ce? Pentru că nu poți avea probleme cu ei. Cei care fumază se pot droga, pot profita de tine, te pot bate etc. Sunt băieți de cartier periculoși. Nu-i nimic de capul lor. Pe când cealaltă categorie prezintă băieți cu care te poți înțelege. Pa pa!

| EllyFMS a răspuns:

Sincer. Mie una imi plac baietii aceia 'duri'. pentru ca arata mai bine etc. dar mult mai bine mi-ar fi daca as avea langa mine un baiat 'cuminte'. dar in general ei fiind mai timizi nu se fac remarcati si nu prea stau cu restul. a da. si un baiat 'dur' ii da unei fete senzatia de siguranta. adica daca esti cu un tip ca el rar o sa se ia alt baiat de tine si cand se ia iese urat. dar cand esti cu un baiat cuminte. toti se iau de tine. j degeaba le spune sa te lase caa.[adica ma rog. din punctul meu de vedere. si iti garantez ca din punctul mai multor fetebig grin]

Sper ca te-am ajutatbatting eyelashes

| Bebelushaaː a răspuns:

Buna happy
Nu toti baietii destepti sunt considerati tocilari.Eu admir baietii destepti, pentru ca in ziua de azi nu prea le mai stau lor gandu la invatat. Dar eu de exemplu stau cu un tocilar in banca rolling eyes [nu e destept, doar se crede]. Bun sa revin happy creca baiatul pe care l`ar place orice fata este acela destept[asta nu inseamna ca trebuie sa citeasca in continuu si sa stie toate lectiile pe derost] si care sa stie sa se distreze, sa fie amuzant, si sa arate si bine happy. Cam asta e baiatu aproape perfect big grin.
Iar faza cu baietii care ciupesc fetele de.si le pipaie.si etc, ele sunt de vina ca le permit asa ceva.
Parerea meahappy Pupici:*

| rockaholic a răspuns:

Mie imi plac pletosiii:X [rockeri!:X]

| AlexBitza explică:

Silvia nu am vrut sa spun ca o sa-mi formez un carcater dupa ce o sa-mi raspundeti voi pentru ca unii chiar daca vor nu se vor schimba. Am pus doar o intrebare, eram curios oricum m-am lamurit, adica asa cred si merci de raspuns si tie dar si celorlalte...

| Aiwendil a răspuns:

Niciodata extremele nu sunt bune.Calea de la mijloc e intotdeauna cea mai buna.Eu aleg undeva la mijloc.
Bye!

| KimY a răspuns:

Mie imi place baiatul care invata, care e mai linistit, care stie sa se poarte frumos, care stie sa se distreze dar in limita bunului simt. happy

| Xonia a răspuns:

Eu leas combina, sincer.
Adica: sa se poarte frumos, sa fie de gasca, sa umble cu baietii(adica mai scmecheras), sa invete(adica nu cat sa stea toata ziua cu nasu in carti, dar nici sa se chinuie sa treaca clasa, adica undeva pe la mijloc.)

| SatanaInIzmene a răspuns:

Nu conteaza ce vor fetele, conteaza ce alegem noi sa fim cand vrem fetewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt de acord ca silvialaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prima parte de baieti.big grin de aia am si un iubit pe masura, stie sa se distreze, glumeste mereu, e frumos, ma pot baza oricand pe el, ma simt in siguranta pe el, e dezghetat:X e iubi meu :X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi plac baietii care invata 8, 9, 10 care se poarta frumos si stie sa ne impresioneze

| miky_2384 a răspuns:

Un baiat perfect este unu inteligent, frumos, inalt, care stie sa fie amabil cu fetele, shite sa se distreze, este serios( dar nu in toate domeniile) este prietenos si sociabil, care stie ce vorveshte si cind vorbeste, stie sa iasa din incurcatura...