| florina15 a întrebat:

Salut, pe desktop am tot felul de fisiere si scrie dedesubt numele lor(my computer, my documents, new folder etc) si numele este incadrat intr-o culoare albastra cum sa schimb sa nu mai fie albastru ci doar scrisul alb de sub fisiere?

Răspuns Câştigător
| vorbarie2003 a răspuns:

Raspunsul il poti gasi aici http://www.annoyances.org/exec/forum/winxp/t1012616687

pe scurt: ce ti-a spus mdany e corect, si in mod normal ar trebui sa functioneze, dar... cateodata trebuie sa "sapi" mai mult... asta-i windows-ul :))

bifeaza optiunea Use drop shadows for icon labels on the Desktop, cum ti-a spus mdany

apoi

mergi cu clic dreapta pe Desktop - Proprietati - apoi pe fereastra Desktop apesi butonul Customize Desktop - mergi in fereastra Web, si sa stergi de acolo toate paginile web din acea fereastra ...debifeaza si optiunea "Lock desktop items"... apoi "ok"

bafta

2 răspunsuri:
| mdany a răspuns:

Start-Click dreapta pe My Computer-Properties-Advanced-La Performance se alege Settings-La Visual Effects asigura-te ca e bifata optiunea "Use drop shadows for icon labels on the Desktop"

| florina15 explică:

Nu functioneaza