| DeathLord93 a întrebat:

Salut
Pe primul semestru am avut media 9 la purtare dar azi mia scazut 2 puncte si mi-a zis ca am nota 8 mai trec clasa cu 8 pe al 2 lea daca pe primul am 9? straight face

Răspuns Câştigător
| kidulinha a răspuns:

Da. Conteaza ca la sfarsitul anului, media la purtare dintre cele 2 semestre sa fie 6 sau mai mare de 6. Cu media la purtare mai mica decat 6 ( adica 5, 4, 3,2,1) nu treci, ramai repetent(a).
Adica daca ai avut 9 pe primul poti sa ai si 3 pe al doilea, tot treci. Dar nu incerca laughing
Oricum cu 8 si 9 treci sigur laughing big hug fi si tu mai cuminte mai :*

4 răspunsuri:
| davidtraistaru a răspuns:

Da, treci.

| mistakeofyourlife a răspuns:

Da, o treci fara probleme. Nu se trece clasa cu 5 la purtare. happy

| Chiuaua a răspuns:

Da,daca ai sub 6 la purtare risti sa repeti anul, iar dupa clasa a 10 risti exmatriculare

| DeathLord93 explică:

Tocmai ca sunt clasa 10 si n-am chef sa o mai fac inca o data laughing
@kidulinha tongue uite ca daca mai rugat tu sa fiu mai cuminte o sa incerc rolling on the floor desi nu cred ca am cum sunt dracu pe pamant pentru profi in scl aia laughing