| pisica90 a întrebat:

Salut,pentru ca sincer am nevoie sa vorbesc cu cineva o sa mi spun oful,sper ca cineva cu timp liber sa citeasca chestia asta si sa mi de a un sfat. vorbeam cu un baiat de mult timp,a durat cateva luni bune, dar orice lucru are si el sfârșitul lui si cert e ca baiatul asta a zis niste lucruri naspa despre mine, care m au deranjat foarte tare cand le am aflat.cref ca am ceva "complex" cred,imi venea sa plang de fiecare data cand citeam ce a zis despre mine, ma rog, foarte fucked up tot. dupa ce am aflat asta am avut cred ca o putere foarte mare pentru mine de al ține la block 4 săptămâni,dar un prieten m-a rugat sa-i dau unblock si i am dat,m-a implorat sa il iert si chestii,si noi suntem si in aceeasi scoala si asta e o probelma pentru mine,pentru ca stiu ca a zis lucruri naspa de mine în școală,dar din acest "sweet boy" dupa ceva timp,ca am zis ca nu i mai dau block sa nu fiu rea,a început el sa fie rău,ca imi zicea tot felul de lucruri si asa,l am lăsat in seen pana s-a plictisit,si acum imi trimitea chestii, memeuri, dar l-am lasat in seen pana acum.stiu ca daca o sa-i dau block,sau de fapt cred,o sa zica la toata lumea ca vai ca ce proasta sunt ca i-am dat block si chestii,si eu nu pot sa traiesc efectiv cu gândul asta, pentru ca suntem in aceeași școală si e nașpa sa stii ca a împrăștiat lucruri despre mine. cert e ca eu de asta nu pot sa-i dau block pentru ca zice la lume.un motiv stupid stiu, dar mai știu si ca el ma facea sa plang aproape mereu cand imi dadea mesaj pentru ca era rau. vreau sa-i dau block dar efectiv gandul ca zice la lume nu ma lasa, ajutor

5 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Da-, i block și nu_ti mai bate capul cu ce zice el oricui.

| dullcat a răspuns:

Buna.Trebuie sa tratezi situatia la rece. Daca spui ca deja a mancat la ciuperci despre tine, crezi ca va mai conta ce zice in continuare? Cel mai probabil o va mai face, chiar si fara sa ii dai tu block.Nu e ok sa iti pese atat de mult de ceilalti din scoala.Pare foarte tragic acum, dar mai incolo vei rade.

Zici de Facebook sau unde vorbiti voi? Daca da, da-i block, sau da-l pe mute, astfel ca atunci cand iti trimite ceva, nici nu vei vedea mesajul, nu va aparea la butonul respectiv semnul de notificare. Mute e varianta ignore, oleaca mai draguta decat block. laughing El iti va putea trimite toate prostiile in continuare, doar ca tu nu vei sti, decat daca derulezi in jos sa cauti conversatia.Chaturile mai recente se vor suprapune peste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și îți pasă atât de mult de părerea lumii?
Și dacă spune, ce? E asta o rușine pentru tine?
Exista chestii mult mai rușinoase decât asta și pe care nu le-ai pățit și prin care nu ai trecut.
Se vede că tipul e cam lipsit de caracter din moment ce a vorbit urat despre tine, dar și prefăcut, dat fiind că atunci când era cu tine se purta în alt fel.
Te rog, dă-i block și nu lua în seamă răutățile lui minore.
Îți garantez că există lucruri mult mai rele pe lume decât ce va spune el despre tine daca ii dai block.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceea ce spune cineva despre persoana ta nu ar trebui sa te afecteze! Ceea ce e cu adevarat important nu e ceea ce spune sau crede lumea despre noi, ci adevarul despre caracterul nostru! Si mai important, cum ne analizam noi insine, cum ne " vedem"!
Iar faptul ca el vorbeste urat despre tine fara motiv nu arata decat ca acest baiat are cu adevarat un caracter urat!, asa ca, chiar nu ar trebui sa bagi deloc in seama rautatile lui!
Da-i block si ignora-l! Online, si offline!

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Chiar îți pasă ce crede lumea?
Mi se pare o prostie să crezi doar o parte din poveste fără să asculți și versiunea celuilalt.
Pur și simplu tu te cunoști cel mai bine, ce spun alții despre tine nu ar trebui sa reprezinte ce și cum ești tu.
Poți să îi dai block, simplu.
Crezi ca e ok sa îl ții în puf doar pentru ca vai ce zice, oricum este cam frustrat acest tip