| Răzvan20057 a întrebat:

Salut, poate o să pară ciudat întrebarea asta, dar sunt curios happy, praful sau particulele din aer sau ce poate fi, care se vede doar la o lumină puternică (de ex: lumina de la telefon), și vreau să știu dacă ie normal de exemplu când mâncam mâncarea, văzusem particulele alea și mă întrebam dacă totuși ajunge pe mâncare pe care o consum ie normal nu afectează sănătatea?, că nu prea înțeleg? Mersi.

2 răspunsuri:
| annonimaaaa555 a răspuns:

Nu te afectează cu absolut nimic deoarece și dacă înghițiți particule de praf de fiecare dată când deschizi gura nu e de ajuns sa ți se întâmple ceva. Ar trebui sa stai în praf mult și încontinuu sa pățești ceva...ce nu prea ai cum

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

In stomac exista acidul clorhidric care neutralizeaza o parte din bacterii si microbi.
Depinde ce particule ajung pe mancare si in ce concentratie. Te poti trezi cu o indigestie.