| JonD a întrebat:

Salut Pretenasi! Acelasi baiat care dorea sfaturi cum ar putea sa cucereasca o fata, cum ar putea intra in gasca ei...Acum problema-i alta,um,un prieten bun de-al meu,are o soarta asemanatoare cu amea,e o poveste destul de lunga,care eu abia acum am aflat-o si vreau sa-l ajut,faza ca la el povestea e de un an, la mine mai putin.In fine,cum as putea sa-l ajut? Povestea-i urmatoare,si pe el l-a vrajit o fata,acum, faza e ca e cam diferenta de 2-3 ani intre ei,el stie ca nu are sanse sa fie impreuna, dar vrea macar sa se imprieteneasca.Deci ceva sfaturi?!?

1 răspuns:
| DrLaw a răspuns:

Da omule, iti zic sincer ca eu acum sunt cu o fata beton cu 3 ani mai mare ca mine, deci are sanse sa fie cu ea, daca vrea sa se imprieteneasca cu ea in primul rand trebuie sa vada daca are prieten. Daca are o sa fie ceva mai greu dar daca el considera ca e mai dragut ca prietenul ei nu conta, dupa trebuie sa stea pe langa ea sa incerce sa faca diverse activitati cu ea si cu prietenii ei. DA am uitat un lucru important ca sa fie pe placul ei ar fi bine sa fie prieten destul de bun cu prietenii ei daca e cu minim 3 apropiati atunci e great!big grin

Dupa ar trebui sa mearga cu ea si cu prietenii la tot felul de chefuri, in parc etc.

Dupa ce au mers impreuna la diverse petreceri intalniri, poti vb cu prietenii ei sa o intrebe cum ii se pare sau ce crede despre tinebig grin

Cam astea ar fi primele dar daca crezi ca ai sanse si ei un tip cool atunci poti trece si la a fii un pic macho si mai atent cu ea

Sper ca te-am ajutatbig grin