| JonD a întrebat:

Salut Pretenasi!straight faceTot eu acelasi "copchil" care tot zice ca ii place de o fata si ca vrea sa intre in gasca ei etc...Azi,unul din prieteni mei,i-a dat un bilet zicand ca este de la o persoana care vrea sa o cunoasca,ea l-a citit,apoi a inceput sa intrebe cine e,in ce clasa e,chestii din astea, apoi i-a mai zis sa nu-i mai puna biletele, poate ca nu a fost o idee prea buna.Fiecare om mai greseste, nah, acum stau si ma gandesc ca poate mai bine renunt definitiv la tot.Adica atunci cand se va intalni cu acea "persoana" nu cred ca va fi incantata + ca e o diferenta de varsta,si cred ca m-am cam facut de r***t,si nu vreau ca dupa,sa rada toata gasca de mine, si de cate ori ma vad sa se opreasca si sa faca glume proaste sau ea sa ma evite, asa mai bine nu zic nici 1 data ceea ce simt.Ma rog, cred ca mult mai bine sa renunt.Multumesc ca m-ati ascultat,ca mi-ati citit intrebarile,ca m-ati ascultat, dar acum e tarziu, prea tarziu pentru multe.Va las,va doresc ca toate visele sa se implineasca, acum am plecat, pace!

2 răspunsuri:
| ancaval a răspuns:

Pai de ce nu-i zici in fata? Fi sincer cu ea. Nu te ascunde dupa biletele sau chestii de astea.Iti spun sincer ca daca te ascunzi de o persoana pe care o iubesti ea se va satura sa afle cine e, din ce clasa si va renunta, nu o sa mai fie curioasa de tine.(asta pentru ca nai fost sincer de la inceput).In plus de asta, tu esti barbat, cu cateva vorbe poti cuceri o fata usor. Daca nu te vrea nu inseamna ca esti urat, inseamna ca meriti una mai buna.(zic eu)
Si inca ceva: daca te consideri un barbat adevarat las-o fara cuvinte.

| ριтιкaa a răspuns:

Hei atunci cand iubesti sa nu te uiti la varsta, sa nu lesi prietenii tai sa rada de tine pentru ca nu ei sta cu aceea persoana si nu ar trebui sa conteze parerea prietenilor tai. Incearca sa vorbesti cu ea sa ii spui ca o iubesti, poate o sa rezolvi ceva.Eu iti doresc succes te pup:*