| MrMC a întrebat:

Prietena mea si-a luat un catel. Dupa o saptamana acesta a murit...se pare ca a fost bolnav de cand l-a luat. Problema e ca ea s-a atasat de el si acum e foarte trista! Ce as putea sa-i zic sau sa fac sa o mai inveselesc?

Răspuns Câştigător
| SaTaRRaL a răspuns:

Fii langa ea, ascult-o si incearca sa o inveselesti nu neaparat prin glume spune-i ca o iubesti si intreab-o cu ce o poti ajuta.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Bună!
Încearcă s-o faci să nu se mai gândească. MErgi cu ea în oraş, pe unde vrea ea, să se distreze, ca să uite. Eventual, poate îi faci o surpriză împreună cu părinţii ei, şi îi iei un alt căţeluş, altă rasă şi mult mai frumuşel, după ce te asiguri că măcar acesta e cât se poate de sănătos.
Succes!

Răspuns utilizator avertizat
| NoLiesJustLove a răspuns:

Fa-i cadou alt catel, cred ca asta ar inveseli-ohappy.pe mine una m-ar inveseli.succeshappy