| Misiss a întrebat:

Salut prieteni, as vrea ceva sfaturi, sunt intr-o depresie sadsad nu mai vad sens in nimic, de fapt sunt o fire depresiva, si des am asa stari.Des ma gindesc la faptul sa ma inec, ceva de genu asta, dar nu am de gind sa o fac, doar ca o iubesc mult pe mami, dar ea e plecata in Spania, asa ca locuiesc numai cu fratele si tata.Eu am 16, va rog cum pot scapa de asa stare? Numai nu ceva de genul"iesi cu prietenii"sau sa ma adresez la "psiholog"please, am nevoie de ajutor.sad

7 răspunsuri:
| Deeaa a răspuns:

Eu te-as sfatui sa o suni pe mama ta sau chiar daca poti sa te duci in Spania chiar daca asta eu mai greu. Daca vei vorbi cu mama ta o sa-ti mai treaca aceasta stare si te vei simti mai bine. Mult noroc

| SaraAldi a răspuns:

Poi totusi nu trebuie sa te framante atat de rau incat sa te gandesti la asa ceva. Exista probleme intre tine si tatal tau? Trebuie sa te descarci si sa ai sperante pentru toate lucrurile pe care ti le dorestihappyExista copii orfani si se bucura in fiecare zi de tot ce au, oricat de putin ar fi.Trebuie sa vorbesti si cu mama ta, sa-i spui ce gandesti si sa nu te inhibi.nu stiu prea multe despre problema ta dar totusi. parerea meahappy

| haiZI a răspuns:

Nu astepta sa-ti ofere cineva o solutie miraculoasa.Depinde de tine sa-ti revii si e important sa ai pe cineva care te sprijina in clipele grele.Cum ai spus-o chiar tu, esti o fire mai depresiva?, Esti sigura ca vrei cu adevarat sa-ti fie bine?, pentru-ca cunosc persoane care se arunca singure in starea asta si fac din orice o depresie.Nu te mai gandii la asta si incearca sa vezi partea buna a lucrurilor chiar si in zilele oribile din viata ta.Viata e frumoasa chiar daca te simti groaznic.Nu te mai gandii la moarte ca faci o mare greseala si sincer mi-ar parea rau sa stiu ca ai facut vreo prostie.pa

Răspuns utilizator avertizat
| newperson4him a răspuns:

Si eu mai aveam uneori stari dinastea.de obicei cand mi se intampla ceva. Incearca sa-ti faci macar o prietena foarte apropiata, cu, care sa poti vb mereu cand ai vreo problema, sau cand te simti naspa.Crede`ma ca, conteza foarte mult asta, si incearca sa vezi mereu si partea frumoasa, nu sta inchisa in casa fara sa faci nimic util, te vei simti si mai naspa. Nu te gandi prea mult la cat de naspa te simti, asculta melodii vesele, razi cu orice ocazie, bucura`te pentru fiecare lucru care ti se intampla, toate se intampla cu un scop. Ma bucur mult ca esti constienta ca moartea nu e solutia, si sunt sigura ca vei depasi starea asta. TE PUUP si ai grija!:** >big grin

| andreeeeea a răspuns:

Taiete
stiu ca suna ciudat si poate o sa zica lumea ca sunt nebuna.
dar eu m`am taiat la mana...cu un cater de ala sau ce o fi,,
si m`am simtit mai bine parca.
maii dar nu te taii ca nebunaaaaaa
te zgarai un pic:d

apucate de sport.incearca sa nu mai ai nici macr 1 min liber.asa nu vei mai avea timp sa te gandesti la problemele talehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mami eu nesimtitateolasat in voia sorti sai fie rusine cu bani nu tipi poate cumpara sufletu vb tati tau despre toate durerile tale te va intelege ia-l asa incet si spune-i ce de doare