| florinnica83 a întrebat:

Salut prieteni, azi va voi pune o intrebare legata de DROGURI:
Credeti ca DROGURILE sunut o necesitate pentru tineri din ziliele noastre? Si daca da, de ce? Astept un raspuns cat se poare de sincer si potrivit, raspunsul cel mai bun primeste FUNDA si VOT. Semneaza nicaflorin83.ro

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei. Drogurile,necesitate? Cum vine asta? Iti tin de foame,sete,iti dau afectiune si iti spun povesti seara? Nu. Drogurile sunt o joaca la inceput. Intial apare curiozitatea, totul pare frumos,te distrezi,te crezi mai tare. Dupa,continuand asa, apare dependenta.Si devii o marioneta care are sforile in mana drogurilor. Daca stii sa rupi la timp acele sfori, totul este bine. In general nu prea se stie asta si se ajunge rau.

3 răspunsuri:
| DonAnonymius a răspuns:

Nu,drogurile sunt niste prostii.Ele te conving ca aduc fericirea, dar nu pentru multa durata iar consecintele sunt foarte grave.Multi tineri din ziua de azi au luat doar pentru a incerca si au ajuns sa nu se mai poata opri.Nu,nu este o necesitate.

| o0oDYAo0o a răspuns:

NU! Drogurile nu sunt o necesitate pentru tineri. Daca incearca o singura data devine dependenta. Drogurile schimba vietzile dar nu le fake mai bune, ba din contra.

| MadnessCaffe a răspuns:

Drogurile nu sunt o necesitate. Fiecare alege daca sa le consume sau nu, dar pentru unii pot fi o necesitate pentru a intra intr-un anumit anturaj sau pentru alte lucruri.

Acum ii aud pe toti ca trag si ei pe nas creta si agocalmin, mari smecheri si dupa aia incep si ei cu LSD si altele. Pe mine nu ma intereseaza de astfel de specimene, macar daca iau droguri mor mai repede.

Sa zicem ca prima oara iti da altcineva fara sa vrei (iti pune in bautura), dar nu imi spune ca devii dependent imediat dupa prima oara cand le iei, ei continua sa le ia pana devin dependenti si este si vina lor in toata treaba asta.

E greu sa opresti traficul cu droguri, drogatii, ei vor exista mereu.