| anonim_4396 a întrebat:

Problema mea este ca vreau sa ma intalnesc cu o fata si imi este rusine si frica sa le spun parintilor(ei sunt genul ala mai vechi)am 16 ani iar ea are 15 si ea doreste sa iesim sa ne plimbam(sta destul de departe de mine)chiar azi a fost a doua oara cand m-a invitat sa iesim la o plimbare iar eu am gasit un motiv ca sa nu ies.I-am spus ca ne vom intalni in curand si ea nu a zis nimic.Nu stiu cat timp va mai face asta pentru ca e deja a doua oara si cred ca s-a saturat sa ma invite ea sa iesim la o plimbare iar eu sa refuz.Stie ca imi place de ea. Sfaturi va rog, dau funda si vot pentru cine ma ajuta cumva!

7 răspunsuri:
| FatUglyVirgin a răspuns:

Si trebuie neaparat sa le spui parintilor sau cum

| FABULOSUL6000 a răspuns:

''Mama plec cu george in parc,,. Gata solutia, doar sa ai un amic pe nume george ca altfel nu stiu ce ai putea face.

| DianaGM a răspuns:

Pai in opinia mea ai avea mai multe variante: 1. Sa nu le spui parintilor( ai putea sta cu acea fata cat timp parintiii tai sunt la servici)
2. Dupa cum a spus si JONY6000 ai putea vorbi cu unul dintre prietenii tai in care ai incredere si sa ii spui sa te"acopere" in timp ce tu iesi la intalnire cu aceea fata.
3. Ce ar fi sa iti iei "inima in dinti" si sa discuti cu unul dint parinti, de care te simti mai apropiat?
4. Comunica cu aceea fata si incearca sa ii explici situatia in care te afli.
Nu vreau sa te descurajes dar eu cred ca ultimele variante (3, 4) sunt cele mai bune deoarece daca veti fi impreuna sau sunteti deja oricat de mult ai incerca sa ii pacalesti pe ai tai candva vor afla si poate nu de la tine. Te-ai gandit ce vei face atunci? Deci sfatul meu este sa discuti cu parintii si fa-i sa inteleaga.

Sper ca te-am ajutat cat de cat :*

| DimLight a răspuns:

Zici ca pleci si daca nu te lasa le spui ca sunt retardati si pleci.

| ZEU93 a răspuns:

Fii barbat si spune-le ca iesi cu o fata doar nu te insori maine sa fim seriosi...

| FoundYouLover a răspuns:

Eu zic sa le zici ca te vezi cu un coleg /prieten in oras. Si faza asta ar putea tine si mai tarziu, daca o sa vreti sa faceti sex, zici ca dormi la un coleg/prieten in seara aia.

| TheAce a răspuns:

Niciun parinte nu-si doreste ca propriul lor copil sa nu iasa, sa socializeze sau sa ramana singur. fii sincer, comunicarea e cheia. In fond, sunt genul de iesiri mai degraba nevinovate la inceput.