| M4RIO a întrebat:

Salut, recent am intrat în clasa a 7 a și nu știu cum să vă spun, dar îmi este destul de frica ce se va întâmpla... Anul trecut în a 6 a avut numai note bune 8+ bine într-adevăr am și învățat dar parca acum la început nu prea mai știu nimic și mai ales că acum s-a schimbat sistemul de note și vom primi note. Deja profesorii ziceau că vor începe sa ne dea prin octombrie teste... Și nu știu dacă sunt pregătit. Oare e normal așa la început să nu mai știu aproape nimic?

Răspuns Câştigător
| alexandradlr a răspuns:

Dupa vacanta mai și uiți ce ai mai învățat, dar ușor ușor vei învață și vei recupera. Pentru toti va fi mai greu sa ne acomodat cu noul sistem, dar nu imposibil.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Pui mana serios si inveti ca sa nu-ti mai fie frica si sa nu fii pregatit, ca ai timp suficient sa pui mana sa inveti ZI de ZI, lectie de lectie la toate materiile.

Stai ca nu ai vazut inca nimic la scoala generala unde profesorii sunt buni si blanzi, dar la liceu nu mai te iarta profesorii, acolo sunt foarte seriosi si severi, trebuind sa muncesti pe rupte pentru un 8.