| Hasandhd a întrebat:

Salut! Sa îmi spuna și mie cineva ce sa fac! Am încheiat o relație de aproape 2 luni poate pentru unii este puțin dar eu m-am atașat ca fraierul! Cum sa va zic a început totul bine o sunam numai eu aproape ea mai așa la mesaje ne scriam amândoi...nu era asta problema eu sunt creștin ortodox ea din ce mi-a spus mie studiază pentru martorii lui Iehova in fine i-am explicat sa intre în biserica și ea a spus că nu vrea că ea nu simte prezența lui Dumnezeu etc! Și nu crede in niste icoane le vede doar ca niste poze mă rog faza e că ea s-a despărțit de mine pe motivul că nu studiam și eu pentru asta cred eu i-am spus te susțin deși am fost și cu ea la o întrunire din aia nimic special vorbesc aia acolo mă rog... când ajuns acasă după a5a oara când m-am văzut cu ea îmi spune lasă-mă nu ma mai suna mă stresezi ești sufocant etc etc.ea la 19 ani nu a mai avut pe nimeni și îmi spunea că nu știe să iubească dar stau și mă întreb de ce m-a pus să mă atașez ca un fraier daca tot m-a lasat.îmi spunea că o foarte lipsită de inima cu o persoana când este dezamăgită etc, sa vă spună cineva că îl sufocați etc și îl stresați cu mesaje de genul îmi spunea că o controlez etc numai zic nimic cred unu că va regreta faptul că ma lăsat am eu o vina sincer? Și mi-a spus că nu a simțit prezența mea la întrunire dar ea deloc în biserică nu a intrat gândiți va cine a iubit mai mult aștept sfaturi sinceri prietenii

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna, din pacate, pe langa diferenta considerabila de la capitolul credinta si religie, a fost si incompatibilitate pe alte planuri.Nu e vina ta, trebuie sa mai cauti pana dai de o persoana care se aseamana cu tine.

| Violleta2022 a răspuns:

Foarte bine, ca 2 luni oricum nu sunt cine stie ce...
Alta, de data asta una care nu-i pocaita!