| qwerty1234 a întrebat:

Salut, sa va spun cum sta treaba. Eu am 16 ani si imi place de o fata de 15 ani, clasa acestei fete a fost chiar langa sala mea de clasa in acest an scolar dar cat timp am fost la scoala nu am fost atrasa de ea aproape deloc...insa in ultima zi de scoala mi-am dat seama ca imi place de ea destul de mult si incepand cu ziua aceea am vorbit cu ea in fiecare zi si ne intelegeam bine. Eu i-am spus aseara pe mess ce simteam pentru ea si dupa cum a reactionat cred ca si ea simte ceva fata de mine. Problema e ca nu prea am cum sa ma intalnesc cu ea pentru ca ea locuieste la vreo 40 de km de orasul unde stau eu si de aceea nu prea am cum sa ma intalnesc cu ea decat dupa vacanta de vara cand vine inapoi la scoala, poate ca va mai veni de cateva ori aici in vacanta de vara dar inca nu e nimic sigur... ce ar trebui sa fac? oare ar fi dispusa o fata sa ma astepte 3 luni? in cazul in care m-as intalni cu ea de cateva ori in vacanta ar rezista aceasta legatura daca am vorbi doar pe internet?

3 răspunsuri:
| Tweetymrrr a răspuns:

Hmmm, sunt doar 40 de km. Poate reuşeşti să mai ajungi şi tu pe la ea, poate mai vine şi ea. Acum depinde de tine, dacă vrei cu adevărat să încerci sau nu. În locul tău, aş mai întreba'o pe tipă odată, ca nu doar să crezi că şi ea te place, ci să fi sigur.
Succes!

| D33A_5116 a răspuns:

Buna happy, uite eu sunt fata :p si am 14 ani, stiu ca tie greu dar daca tu chiar te-ai atasat de fata asta ee un lucru minunat..ai zis ca ea sta la 40 de km departare, daca ea tine la tine cu adevarat si simte ce simi si tu, crede-ma ca te va astepta 3 luni :p sunt sigura... puteti tine legatura la telefon, mesaje, mess, facebook, nu conteaza. daca voi 2 va intelegeti bine..ee PERFECT thumbs up..eu iti urez multa bafta in tot ceea ce faci, si mult succes cu fata. Pupici :*

| Pozitivca a răspuns:

Este absurd ca sa fii convins ca te-ar putea astepta fara ca sa faci ceva, in primul rind vb in fiecare zi cu ea explica-i cit de mult astepti sa o vezi una alta vorbeste cu ea ca sa va vedeti poate nu face ea 40 km si nici tu, dar va intilniti la cei 20 km pentru a petrece timpul impreuna, si tine minte dragostea nu are limite, nu are virsta, nu are nenorociri totul ce se face se face inspre bine, mult succes si bafta.