| NOOOONAME a întrebat:

Salut, sa zicem ca lipsesti de la lucru vreo 3 zile si te concediaza, tu evident nu apuci sa iti dai demisia. Cand te duci in alta parte si iti gasesti de lucru angajatorul nou poate afla motivul real pentru care ai fost concediat?

3 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

In mod normal, nu happy
Insa mai sunt si angajatori care comunica intre ei big grin

| Dishka a răspuns:

Buna, nu. Acum angajatorii nu mai pot trece in baza ta de date faptul ca ai fost concediat din cauza faptul ca ai lipsit ( mai exact faptul ca nu dai dovada de punctualitate), înainte puteau, acum nu, deci stai fără grija.

| Anonimmaaa888890 a răspuns:

Asta depinde de cat de multe relatii are angajatorul.