| anonim_4396 a întrebat:

Salut, sava spun ce trebuie sa fac.
Eu sunt la un liceu si vreau sa ma transfer la alt liceu si la alt profil si am inteles ca trebuie sa fac o cerere pe care trebuie sa mi-o aprobe directorul liceului la care vreau sa ma transfer dupa care cererea aceea trebuie sa o duc la liceul unde sunt actual sa nu stiu ce sa ii faca in consiliu si as vrea sa stiu ce se discuta in consiliu si cat dureaza ca vreau sa ma transfer cat mai repede sa nu iau note aici. FUNDA la raspunsul cel mai concretwinking Scuzati categoria dar este mai vizionata.

Răspuns Câştigător
| pustoaica18 a răspuns:

E corect tot ce ai spus. In consiliu se discuta despre situatia ta scolara, despre mediile tale, daca poti fi primit in clasa respectiva, pentru ca pot fi prea multi elevi (30-32). In primul consiliu care se face dupa ce tu ai dus cererea, se ve discuta clar daca poti fi primit sau nu in acea clasa. adica daca poti fi transferat. Stiu lucrurile astea foarte bine, pentru ca fratele meu abia a fost transferat. Tu trebuie sa ai de preferat media la purtare maxima (10) si sa ai media mai mare decat a aceluia care o are cea mai mica din clasa in care vrei sa te transferi. Mai apoi, daca vei fi acceptat, vei da diferente, care consta in sustinerea unor teste la materiile pe care la profilul pe care il aveai inainte, nu le faceai sau nu faceai tot atatea ore cate vei face la noul profil. Adica... daca la vechiul tau profil faceai 2 ore de romana, si la cel nou, va trebui sa faci 5...atunci vei da acea diferenta. Sper ca te-am ajutat.

| GăbițuGabriel a răspuns (pentru pustoaica18):

Da mai lamurit in aproape tot media la purtare o am 10 :X, dar mai vreau sa stiu ceva, cat timp dureaza toata chestia asta daca eu depun cererea luni? Daca raspunzi si stii dau fundawinking

| pustoaica18 a răspuns (pentru GăbițuGabriel):

happy Pai un consiliu are loc cam o data la doua saptamani, rare ori are loc cate un consiliu pe saptamana. Deci saptamana viitoare, daca ai noroc, si ti se si aproba transferul, vei fi deja acolo unde iti doresti.

| GăbițuGabriel a răspuns (pentru pustoaica18):

Asa as vrea mersi :*

| pustoaica18 a răspuns (pentru GăbițuGabriel):

Pentru putin. Bafta :*:*