| blurixe a întrebat:

Scuzati-mi categoria :-s. Mi-a dat tatal meu sa citesc niste carti. as vrea sa stiu cam cate pagini are fiecare parte happy Multumesc anticipat.

Ion Creanga : -Mos Nicolae Cotcariul; -Povestea lui Harap Alb
Ioan Slavici : -Popa Tanda, -Pacala in satul lui.
Barbu Stefanescu Delavrancea - "Nuvele"
Alexandru Mitru : -Legendele Olimpului
Ion Agarbiceanu : -Fefeleaga
Ionel Teodoreanu - La Medeleni
Alexandre D. : - Cei trei muschetari
Hector Malot - "Singur pe lume"
Jonathan Swift : -Calatoriile lui Gulliver

Si cam cat o sa imi ia sa citesc toate cartiel astea? Mult sau putin big grin

3 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Daca ceri sa aflii cate pagini au cartile astea...e destul de evident ca nu vrei deloc sa le citestiwinking

| BgDc a răspuns:

Pai daca pe tine paginile te intereseaza si nu continutul, ce rost are sa citesti?hee hee Pai poti termina o carte de 400 de pagini si in 2 zile sau poti termina una de 100 in 2 saptamani. Depinde cat citestilaughing

| larisa162521 a răspuns:

Vere,deschide-le?