| anonim_4396 a întrebat:

Se apropie majoratul si probabil colegii vor dori sa le fac cinste. Eu vreau doar sa-i servesc la scoala cu niste bomboane si atat. Nu prea vreau sa le fac cinste, pentru ca vor face panarama...Ma gandeam sa le zic ca n-am bani, dar astept si niste idei de la voi. Mersi!

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu le du nimic, nu prea merita si daca intreaba zici ca nu ai dus nimic pentru ca nici ei nu au fost alaturi de tine la greu dupa caz. Daca am dreptate poate ma insel.

| Glamour612 a răspuns:

Du-le bomboane la școală, apoi dacă te întreabă de cinste, le zici că ești plecat la niște rude. Sau ia doar câțiva prieteni foarte apropiați și duceți-vă să beți un suc ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce să le zici că n-ai bani, dacă tu nu vrei să-i cinsteşti printr-o petrecere/ieşire? Spune-le adevărul, că nu-s prinţese venite de peste Ocean, să fie nevoie musai să-i cinsteşti pentru că aşa simt ei nevoia.

| Peaches a răspuns:

Majoratul, in opinia mea, trebuie marcat! Dar nu te opreste nimeni sa faci cum doresti. De ziua ta TU hotarasti, TU esti boss-ul.

| DaavidARHI a răspuns:

Adu ce vrei, indiferent de cost. Dacă îți sunt prieteni, vor înțelege. In plus, ei ar trebui sa strângă bani pentru tine, nu tu pentru ei.

| Carllyst3 a răspuns:

Eu zic sa faci ce simti, dar daca asta nu te ajuta...a-i putea sa le fci cinste doar cu un suc n'a..sau doar 'bomboane'.big grin. sper sa-ti fie de folos raspunsul.