| Aesopsfables a întrebat:

Se apropie ziua mea de nastere si anul acesta as vrea sa o tin. As vrea sa vina cam 6-7 persoane, dar problema e ca nu stiu unde sa mi-o tin. Acasa nu pot din mai multe motive, iar bugetul e micut (300-500 lei). Tin sa mentionez ca fac 17 ani si as vrea sa fie ceva special. Tata imi spune sa mi-o tin la o prietena acasa dar imi este rusine (chiar daca si ea este invitata... Gen: "bunaaaa, vreau sa imi tin ziua la tine acasa") :-s -_- waiting
Idei, propuneri, solutii pentru dilema mea? laughing
Timpul este scurt.
Va multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E ok bugetul. Mergi cu ei la pizza si dupa intr-un club, eu asa am facut la 17.

| GdX a răspuns:

Daca vrei ceva special trebuie sa maresti bugetul. Dar cu 500 de lei poti duce oamenii la un biliard sau bowling ceva iar apoi la o pizza. Sau mai poti vorbi la un restaurant sa va dea o masa mai retrasa, un separeu ceva si ceri oferta de pret. big grin Si cum sa o tii la altcineva acasa? Sa nu faci asta niciodata. La multi ani! Distractie placuta.

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Aca sa, deranjul este mare (asta, indiferent de alte motive). La bugetul tau ar fi cateva idei, dar tu vrei "ceva special" si asta indica alte dorinte, costisitoare.