| Andreivs19 a întrebat:

Se mai poate face permis la 16 ani pentru masina?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

DA, se poate obtine permisul B1 de la varsta de 16 ani impliniti, insa nu poti conduce decat doar acele cateva modele de masini cu motoare cu cilindree mica, viteza mica si putini cp. In plus pretul acelor masini este exagerat de mare pentru a merita sa fie achizitionat. http://playtech.ro/2016/cinci-masini-pe-care-le-poti-conduce-fara-permis/

3 răspunsuri:
| Ɗєℓυѕιση a răspuns:

Dap.
La 16 ani impliniti.

| TheSpell a răspuns:

Da, dar nu poți conduce nu știu ce, mai bine aștepți până la 18.

| Derosa a răspuns:

Da,poți doar ca nu poți conduce mașini cu viteza mare trebuie sa ai o mașina cu viteza mai redusă gen scuter bicicleta cu motor așa ca te sfătuiesc sa îl dai la 18 ani