| asfghjkl a întrebat:

spuneti-mi si mie cum pot sa scap de acnee, as vrea ceva naturist facut in casa pentru ca am intrebat la farmacie si nu are nimic, as vrea sa scap de ea pana la inceperea scoli ( pete rosii, puncte negre, cosuri).
Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| FlaviaLove a răspuns:

Uite o reteta naturista care functioneazasmug
intr-un vas mai mic, pui 2 aspirine, apoi le pisezi, pana acestea devin pulbere. peste aceasta pulpere pui 3 linguri cu miere si amesteci pana cand amestecul devine omogen. Aplici pe toata fata, si masezi usor timp de 2 minute. apoi clatesti cu apa rece. Si gata. Acest tratament il aplici de 2-3 ori pe saptamana, pana scapi de toate cosurile si punctele negre.

2 răspunsuri:
| Missdaydreaming a răspuns:

Vechile inhalatii cu musetel si vechiul sapalat cu tarate dimineata si seara. E foarte bun, insa asa de siguranta incearca tratamentul de la Avene, contine un gel de curatat, o crema hidratanta cu care sa te dai dimineata si un unguent cu care te dai seara. Imbunatatirile se oberva pana la doua luni [la mine s-au vazut mult mai rapid] si trebuie sa-l faci 6 luni ca sa fii sigur/a ca ai scapat de tot. Sper ca te-am ajutathappy

| Alesia_2952 a răspuns:

Poi eu folosesc un gel intensiv anti acnee si lotion-tonic clean face. Le poti achizitiona de la firma Pharmacy. sunt foarte eficiente. Sper ca te-am ajutat