| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti-mi va rog, din punct de vedere legal e corect sa iei un joc de pe android care e cu bani de pe net care e gratuit? Vreau sa stiu rasunsul strict din punct de vedere legal. Multumesc

Răspuns Câştigător
| DryIce a răspuns:

Tot ce e gratis pe net si nu e cu licenta freeware oficiala inseamna piraterie care se poate sanctiona sau nu depinde de cat chef au autoritatile. Si sincer nu prea au asa ca stai relax. 98% din populatie face piraterie, ar fi culmea sa bage la bulau pe toti.

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Strict legal este ilegal.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am inteles, si de unde imi pot da seama ca are licenta freeware. ( Stiu ca nu se intampla nimic, dar vreau sa stiu numai din punct de vedere legalhappy )