| Ksc19 a întrebat:

spuneti-va parerea despre comportamentul unui adolescent crestin la scoala...adica relatia cu colegi de aceeasi religie sau cu colegi de alta religie.

2 răspunsuri:
| Bogdan01234 a răspuns:

Intrebarea este putin ciudata pentru ca nu stiu ce vrei sa punctezi exact. religia nu ar trebui sa aiba niciun efect asupra comportamentului unui om. eventual doar daca este de religie musulmana de exemplu pentru ca acea religie este putin mai strica din punct de vedere al vietii personale.dar daca ne referim la religia crestina indiferent daca ortodoxa, evanghelica sau catolica atunci nu stiu daca ar trebui sa conteze. faptul ca iti ajuti aproapele, ca esti prietenos, ca stii sa asculti, sa vorbesti, sa fi amabil genurile astea de lucruri care pot avea legatura cu religia tin si de educatie deci nu poti sa spui neaparat ca are legatura cu religia. daca ai educatie primata de acasa, educatie buna atunci e tot ce ai nevoie.

| ROB3RT89 a răspuns:

E total penibil, ce treaba are religia? Certurile sunt frecvente intre atei si crestini pentru ca sunt naivi si pun botu la contra argumente. Daca e genu de individ care nu stie sa interactioneze cu oameni, nu cred ca relatia cu anumiti colegi va fi amiabila!