| Rares010181 a întrebat:

Salut, știe cineva cum și când ma pot muta de pe profilul chimie industriala pe profil economic, acum cu modulele aceastea?
Si la un alt liceu pe profil de mate info cum se procedează?
Sunt clasa a 9 a.
Va rog frumos, chiar am nevoie de acest răspuns.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Transferurile scolare se pot realiza numai inainte de inceperea anului scolar si numai dupa sustinerea si luarea examenlor de diferenta.
Acum este tarziu pentru tine...la anul in Iulie-August mergi sa depui cererea de transfer si sa sustii examenele de diferenta.

| Rares010181 explică (pentru Violleta2022):

Vrei sa spui ca puteam sa ma mut din vacanta aceasta? Și despre mutarea de pe chimie industriala pe economic în același liceu ști cum se procedează?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Rares010181):

La anul transferul, deoarece anul acesta nu se poate, abia ai intrat la un liceu cu un anume profil, ramai acolo!

| Rares010181 explică (pentru Violleta2022):

Bine... mulțumesc, știam ca în anii trecuți te puteai muta pe alt profil după un semestru dacă media de pe primul semestru e mai mare decât media ultimului copil de pe acel profil.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Rares010181):

Nu se mai fac asemenea favoruri!
Ai intrat la un profil, acolo incermenesti pana la anul cand te poti muta inainte de inceperea anului scolar, numai daca ai medii bune si iei examenele de diferenta.