| papuciirupti a întrebat:

stiu ca e sambata seara si majoritatea sunt in oras, dar am o mica mare problema...
am o stare de suparare care ma apasa, nu mai vorbesc cu nicio fata si e cam nasol si asa zisi prieteni nu au existat niciodata, am ajuns la concluzia ca doar s-au folosit de mine, i-am ajutat cu tot ce am putut, mi-am pus obrazul la bataie pentru ei, am facut lucruri care pentru mine nu cred ca as fi ajut curajul sad si in schimb m-am ales cu nimic, am tinut la unii ca la fratii mei si pe masurace ei s-au mai marit, au cunoscut oameni noi cum este firesc au cam uitat de mine.
ma gandesc ca vin sarbatorile si nu vreau sa stau acasa cu familia, vreau sa ma distrez, sa mai ies dar sunt orgolios si la cate mi-au facut sa ii caut tot eu as fi cel mai mare prost...cum e viata asta.'ce-mi place mie dureaza putin'
voi ce parere aveti de ce am scris mai sus? ce artrebui sa fac?
voi aveti prieteni, nu cunostinte?

6 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Pentru a avea prieteni adevărați, trebuie sa fii tu un astfel de prieten. Dacă vezi ca te-au înșelat, înseamnă că nu au fost adevărați și ar fi mai bine să te bucuri, ca ai scăpat de ei.Dar socializează, nu știu niciodată pe cine ai putea găsi ca prieten.Nu uita, continua sa fii un prieten adevărat care iubește oricând și când alti au necazuri sa fii ca un frate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici eu nu am prieteni, am o singura prietena, iar restul sunt amici. Ca sa nu stai acasă de sărbători eu zic sa te orientezi spre un club care organizează petreceri de Crăciun sau revelion și chiar dacă te duci singur, acolo vei cunoaște lume, multaaaa lume. Măcar amici de ieseala sa ai ca uneori merita sa ieși din rutina și să-ți faci de cap un weekend.

| papuciirupti explică (pentru anonim_4396):

Inteleg, sincer nu vreau sa mai apelez la ei, cand ii vad imi vine sa ii iau la bataie la cate am tras pentru ei si acum frec menta singur, asa noroc in viata mai rar!

| anonim_4396 a răspuns (pentru papuciirupti):

Nici nu trebuie. Dacă ei au renunțat sa mai țina legatura cu tine, atunci nu mai merita nici măcar bună ziua sa le zici. Cauta alții și alții și alții, prieten nu-ți poate fi decât un om, amici pot fi multi.

| Xelon a răspuns:

Frate crede-me prietenii nu exista in zilele astea,când am fost sus toti au fost pe langa mine, apoi când am avut nevoie de ajutor m-au abandonat era sa intru la puscarie din cauza lor, nu au avut curaj sa vina sa depuna marturie, dupa ce mi-am revenit si am fost iar pe cai mari sau intors ca si când nu s-ar fi intamplat nimic, le-am zis ca nu mai exista pentru mine si crede-ma este mai bine asa eu cu familia si cu prietena.

| Viitorulapropiat a răspuns:

Prieteni adevarati am unul singur, restul sunt falsi.Incearca sa-ti faci altii...