| Andreilsm a întrebat:

Salut! Sunt a 12 a si as vrea sa ma mut in alt liceu pe profil uman sau pe orice profil unde nu se da bac la mate. Știe cineva ce trebuie sa fac pentru o foaie de neadaptare, daca ma primește direct si daca pot sa ma mut in ce liceu vreau si pe ce profil vreau? Si daca nu pot cu foaia de neadaptare ce soluții mai am? Dau funda!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Transferurile se pot realiza in Julie-August inainte de inceput de an scolar, iar intr-a 12-a nu se mai aproba transferuri, nici macar in cazurile de "neadaptare" a unui copil imatur ca tine.
Singura solutie este sa pui mana serios sa inveti pentru BAC ca sa-l poti sustine si lua, acolo unde esti!