| AdYyoLord a întrebat:

Sunt Ady! Astăzi am să vă pun o întrebare, şi desigur că voi da fundă la cel mai reuşit răspuns.Deci, cam de un an (aproximativ) am observat că mi-au crescut sâni, şi sunt băiat. Punând mâna pe ei, am constatat ca sunt tari...Imediat mi-am dat seama că poate fi vorba despre aşa zisa, piatră la sâni.La mine e aşa : când mi-e frig sau când mă ia cu friguri,am sânii mici,dar piatra tot e acolo,iar când mă simt in largul meu, sânii sunt mari, adică cresc la loc.Ce să fac? Să aştept pâna mai cresc pentru a mi se retrage? Sau? Aştept răspunsurile voastre!

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Şi tu vrei să aştepţi câţiva ani doar că să vezi dacă îţi trece? Dacă vecinii tăi au avut acest diagnostic, nu înseamnă neapărat că şi tu ai acelaşi lucru. Nu cred că este ceva grav, dar este mai bine să ştii măcar ce ai. tongue Consultul medical este gratuit cu programare şi la specialist tot gratuit este cu trimitere de la medicul de familie, practic nu costă nimic să vezi ce ai. Măcar aşa ai primi un răspuns de la un specialist ceea ce este altceva decât prin vecini. Asta este părerea mea, bineînţeles tu eşti liber să faci cum crezi că este mai bine.

2 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Este destul de greu de dat un diagnostic doar pe vorbite. Sfatul meu ar fi să mergi la doctor, ar putea fi vorba de o problemă hormonală şi s-ar putea să ai nevoie de un tratament.

| AdYyoLord explică (pentru OoBunnyoO):

Nu ştiu ce să zic...Că mai sunt 2 vecini de-ai mei care au.Şi se zice că în câţiva ani, după ce o să fii mai matur, pietrele se vor duce...

| OoBunnyoO a răspuns (pentru AdYyoLord):

Şi tu vrei să aştepţi câţiva ani doar că să vezi dacă îţi trece? Dacă vecinii tăi au avut acest diagnostic, nu înseamnă neapărat că şi tu ai acelaşi lucru. Nu cred că este ceva grav, dar este mai bine să ştii măcar ce ai. tongue Consultul medical este gratuit cu programare şi la specialist tot gratuit este cu trimitere de la medicul de familie, practic nu costă nimic să vezi ce ai. Măcar aşa ai primi un răspuns de la un specialist ceea ce este altceva decât prin vecini. Asta este părerea mea, bineînţeles tu eşti liber să faci cum crezi că este mai bine.