| Alin80351 a întrebat:

Salut,sunt anul 1 la facultate si imi mai trebuie 5 credite sa fac minimul de 30.Ma pot inscrie la reexaminari sau repet anul? Mersi mult!

5 răspunsuri:
| sweetys a răspuns:

Daca se face sesiune de restante sau rr.uri poti sa te inscrii si sa le dai. Daca nu se mai face nici o sesiune, o sa repeti anul.

| Alin80351 explică (pentru sweetys):

La rr.uri am inteles ca trebuie platita o taxa de 100 de lei pe materie.Asa e?

| sweetys a răspuns (pentru Alin80351):

Dap. Dar in principiu cine se inscrie la rr ia examenul, chiar daca nu prea invata. Dar nu te baza pe asta?

| Alin80351 explică (pentru sweetys):

La avizier zice ca sesiunea asta de rr uri pentru studentii din anul 4 si an 4 complementar...Pot da si studentii din ceilalti ani?

| sweetys a răspuns (pentru Alin80351):

Daca erati mai multi in situatia ta, trebuia sa faceti cerere pentru rr-uri. Cred ca cel mai bine vorbesti la secretariat sau direct cu profesorul la care vrei sa dai, unii sunt mai intelegatori, altii nu. Dar daca nu ai facut nici un fel de cerere de reexaminare sunt sanse slabe sa poti sa dai cu cei din anul 4.