| anonim_4396 a întrebat:

sunt baiat, 16 ani si am o problema delicata: am foarte,foarte mult par pe corp(picioare,piept, burta). stiti vreo metoda de epilare eficienta, nedureroasa si sa nu coste chiar atat de mult? sau sa raman asa paros? big grin credeti ca le-ar dezgusta pe fete?

Răspuns Câştigător
| IForgotMyNameAgain a răspuns:

Pai eu sunt fata.Eu zic sa te epilezi pe piept si burta cu crema depilatoare (eu iti recomand Veet si nu nu costa mult)...Dar pe picioare nu iti recomand...Baietii epilati pe picioare arata oarecum `ciudat` straight face Si va trebuie sa te epilazi foarte des.
Asa ca mai bine doar pe piept, burta si la subrat.
Sper ca te-am ajutat!happy

| undercover01 a răspuns (pentru IForgotMyNameAgain):

Asa ma gandeam si eu.la subrat si in zona pubiana ma epilez oricum. big grin

| IForgotMyNameAgain a răspuns (pentru undercover01):

Ok. Dar sfatul meu este sa nu te epilezi si pe picioare. Uita-te la TV: toti barbatii au par pe piciaoare si nu le este rusine cu asta. Incearca crema depilatoare de la Veet. Nu e scumpa. Si nu iti recomand nici lama ( a 2a zi iti va creste din nou, si nu exagerez) si nici benzile de ciara ( pentru ca de cele mai multe ori pielea se irita si te umlii de bubite. Sper ca te-am putut ajuta happy

5 răspunsuri:
| Scliparici a răspuns:

Pai ...na adica nici unei fete nu cred ca ii place sa aiba langa ea o maimutica...adica poti avea par pe corp ca doar de aia esti baiat dar nici chiar asa in exces.
Te poti face cu crema sau lama, sunt cele mai putin dureroase metode

| Paty25 a răspuns:

Salut. Odata ce ve-i incepe sa te epilezi cand parul v-a creste iarasi va fi din ce in ce mai des. Te poti epila cu crema depilatoare care nu costa foarte mult. Si te poti face cu ea peste tot! Si referitor la fete...depinde sunt unele care nu au nici o problema, sunt care nu le place sau sunt care nu le place parul doar din anumite zone!

| amdr001 a răspuns:

Nu prea stiu, decat la salon, cu crema, lama... DAR IN VIATA TA SA NU TE FACI CU LAMA! a 2a zi iti creste deja mult, gros si aspru! nu am patit'o dar am auzit asa ca nu am incercat!