| anonim_4396 a întrebat:

sunt baiat am 14 ani si vreau sa stiu ce pot sa fac ca sa slabesc cat de cat in timp scurt. (O sa incerc sa fac sport mult ) Pot sa spun ca acum 2 ani eram foarte slab si am vazut ca mancam si nu puneam nimic pe mine dar in vacanta asta m-am ingrasat vizibil. Nu sunt chiar gras, dar se vede burtabig grin vreau sa stiu ce alt program as putea urma ca sa slabesc pana cand incepe scoala? fac flotari si abdomene in fiecare zi ( nu pentru a slabibig grin) iar acum o sa incerc sa si alerg mai mult. Va Rog Sa imi dati niste sfaturi big grin

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La vârsta de 14 ani este interzis să urmezi diete.
O alimentație săracă în calorii dar care să asigure necesarul zilnic de vitamine, săruri minerale, etc. pentru buna dezvoltare fizică și intelectuală.
Practică un sport de performanță.
Pa, pa.