| xedor a întrebat:

Salut, sunt baiat :-d! Peste 4 zile o sa-mi vina placa de indreptat parul (am comandat)si nu prea stiu cum sa incep sa-mi indrept parul! Mentionez ca am parul mediu :D si vreau o freaza gen http://www.newhairstyles2010.com/......e-hot.jpg! Va rog mult de tot cum sa incep sa-mi fac o freaza ca aceea!
M-am straduit mult sa il las sa creasca! Dau FUNDA pentru cele mai bune raspunsuri!

Răspuns Câştigător
| alexaaa a răspuns:

Buna! coafura este ff misto si cool. te sfatuiesc in primul rand sa cumperi un balsam de protectie a parului(prima data cand il indrepti o sa stea frumos dar dupa prima data daca nu iei balsam, nu o sa iasa la fel).asa...deci:prindeti partea de sus a parului cu o clama si sa ramana doar parul de dedesubt.si cand iti indrepti parul ai grija sa nu iei suvite groase, ci subtiri(asa se va intinde mai bine) si supa ce ai intins partea de par, incepe sa iei si din partea prinsa de par si fa acelasi lucru:suvita cu suvita pana ce ajunsi la breton. dar ai grija sa nu te arzi.si dupa ce termini cu placa, ia un burete inmuiat in spirt sau apa rece si sterge placa(doar partea cu care ai intins parul). succes!

2 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=PEjip6pA_8o
sper ca te va ajuta tipa asta

| Adella05 a răspuns:

Incepe cu inceputulwinking
Dar lasa bretonul la urmawinking.