| bogdan133 a întrebat:

Salut, sunt clasa a 10-a si doresc o parere despre situatia in care ma aflu, atat! Inca din clasa a 9-a am fost mai atrat de aceasta colega si ea de mine, adica ne petreceam timpul impreuna vorbeam pe skype etc. pana cand dintr-o data s-a stricat relatia nu mai stiu de ce sincer. anyway. Acum... sunt confuz trebuie sa recunosc, adica de 2 luni am inceput din nou sa vorbim, radem in pauze etc. mi-a dat nr ei de tel si am vorbit etc, skype ETC! si acum probabil o sa spuneti bine poate te place ca prieten. dar nu cred ca spui unui prieten " O sa fiu cu tine candva ca esti dragut, inteligent etc. " dar! dupa mai multe zile, am aflat ca are prieten nu stiu daca avea si cand vorbeam noi sau nu, dar a venit intr-o zi si mi-a spus. "te urasc si toata viata te voi ura", in timp ce cu o zi in urma a spus ceva de genul. cum iubesc oameni in secret, si s-a uitat la mine. ACUM. habar n-am ce sa fac. chestia ca are prieten, daca inca mai e cu el, eu CLAR o sa renunt in a mai vorbi cu ea, nu vreau sa fiu, si nimeni nu cred ca vrea sa fie nr2. Vreau sfaturi, va rog!

5 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Nu prea stie ce vrea, dar in caz de ceva te tine pe aproape. Este schimbatoare si spune cuvinte mare, uneori dureroare.Ma gandesc ca daca veti avea o relatie este posibil sa fie chinuitoare. Mai bine ramaneti prieteni sau poate nu. Daca mai vrei si asta.

| catablondu a răspuns:

Salut, din cate inteleg eu, e o persoana foarte dificila. Probabil ii place de tine, intr-o oare care masura, dar il are si pe el si se complica singura. In cateva cuvinte, nu stie ce vrea. Nu cred ca depinde ceva de tine in povestea asta si sfatul meu este sa nu iti creezi sperante, atat timp cat ea nu stie ce are de gand. Ramaneti colegi / amici si, poate, pe viitor situatia se va schimba. Succes!

| King18name a răspuns:

Chiar ai vrea sa ai o iubita asa ''copila ''?
eu m-as feri de astfel de specimene!hee hee

| Muffinss a răspuns:

Eu cred că încă te place și aștepta să faci o mișcare, să îi spui ce simți, de asta s-a și supărat. Dacă se va despărți de actualul ei prieten, discutați asta, spune-i tot și o să merite!

| Michiro a răspuns:

O.O '' O sa fiu cu tine candva ca esti dragut, inteligent etc. ''Sincer dupa mine suna un pic cam...neplacut,adica zici ca esti ''rezerva'' in caz de ceva. Urat din partea ei big grin sa zica asa ceva, mai bine nu zicea. Apoi ''te urasc si toata viata te voi ura'' huh o.O WTF so weird! Sincer parerea mea ramaneti prietenii ^.^ cred ca e cel mai bine, presupun ca esti inca la scoala nu?(ma refer scoala generala )