| IamTheDevil a întrebat:

Sunt clasa a 8a si nu ma pot decide la ce liceu sa ma duc si pe ce profil. Tata m-a sfatuit sa urmez un liceu economic, profil economic. Ce parere aveti? Ce pot iesi daca urmez acest liceu? Cu ce m-ar avantaja profil economic? e greu, usor?
Dar despre acadamia militara ce stiti? La economie se castiga bine? dar daca urmez acadamia militara, cu ce meserie ies si se castiga bine?

2 răspunsuri:
| Bobby711 a răspuns:

La academia militara e greu pe langa orele pe care le faci trebuie sa dai si probe fizice si nu prea mai ai timp sa faci mare lucru gen sa iesi in oras sau chiestii de genul asta de la academia militara ajungi ceva in armata se castiga destul de bine + ca e bine ca e la stat ceea ce e super insa e greu. Eu zic sa dai mai bine la economic ca la militar nu e prea usor. Eu iti zic doar sa nu dai la filologie pentru ca ajungi profesor si avocat cred dar nu inveti nimic acolo intra toti prostii si la mate info daca vrei sa dai sa trebuie sa stii bine mate si info e destul de grea faci programare sa nu crezi ca te joci pe pc laughing) mai ales daca intri ca mine la mate info intensiv laughing) dai de draculaughing)
Eu zic sa o tii cu economicul si sa mai vb cu tatal tau pana la urma e viata ta si nu cred ca vrei sa urmezi spusele unui strain. Gl in life tongue

| IamTheDevil explică (pentru Bobby711):

Si daca termin o facultate economica, ce as putea iesii?