| Laurenţiu67 a întrebat:

Sunt în al 2-lea an de liceu, deci clasa a 10-a. Mă tot ameninţă diriginta acu scăderea mediei la purtare din cauza absenţelor, că am nu ştiu câte şi a scăzut ea la 8 cu creionu.

Sunt pe profil de filologie, stăpânesc fără nicio problemă Engleza, am o diplomă de ECDL şi mai departe vreau să mă duc în jurnalism sau în fotografie, dec să fac o facultate pentru. asta. Nu ştiu dacă în afară sau nu, asta rămâne de văzut.

Ce vreau eu să întreb este: cum îmi afectează media scăzută la purtare, cu răul înainte, la 8, dacă vreau să dau la jurnalism sau la fotografie? Dar mai departe când vine vorba de job în sine?

2 răspunsuri:
| AliGab a răspuns:

Cine te pune sa chiulesti?

| KeSeRu93 a răspuns:

Pai,daca ti-a scazut media doar cu creionu-l inseamna ca doar vrea sa te sperie sa nu m-ai chiulesti si sa te tii de invatat, sfatul meu este sa stai la scoala daca vrei sa ajungi cineva.