| anonim_4396 a întrebat:

Sunt in clasa 9 si nu am prietena....Toti de la mine din clasa au si majoritatea prietenilor mei au cate o prietena...
Voi cum v-ati facut prietena sau prieten? Si cum as putea eu sa imi fac una?
(nu radeti)
FUNDA

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Omule,ai rabdare. Nu trebuie sa te iei cu una de mana doar asa de ochii lumii! Nu exista o varsta general valabila pentru asta, depinde de fiecare. Cand vei gasi o fata de care sa-ti placa si care sa aiba niste lucruri in comun cu tine atunci treci la fapte. Pana atunci...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Doar ai rabdare nu te mai grabi asa ca devi disperat. Lasa-i pe altii.

| MissADEEL a răspuns:

Extinde-ți cercul social, cunoaște prin toate mijloacele cât mai multă lume.
Lucrează la aspectul tău fizic. Du-te la sală, caută o frizură nouă sau lasă-ți barbă dacă te prinde bine.
Nu fi plictisitor. Dezvoltă-ți simțul umorului. Caută comedii care îți plac, studiază-le și caută-ți inspirația.
Fii puternic și masculin. Nu te lăsa călcat în picioare.
Caută-ți un hobby prin care te poți face remarcat. Așa ai ocazia să ai ce discuta cu fetele, dar nu numai.
Dacă intri în friendzone, nu e o crimă. Așa înveți ce ai de evitat data viitoare. Practica e mama învățăturii.

| Justme111 a răspuns:

Stiu sentimentul..sunt in aceeasi situatie dar nu te pot ajuta cu sfaturi