| anonim_4396 a întrebat:

Sunt in clasa a 10-a pe profil Filologie Franceza si as vrea sa ma mut in acelasi liceu, pe semstrul 2, pe Filologie Engleza. Media nu e o problema, am avut 9.88 anul trecut si din cate am inteles se tine cont doar de media de absolvire a anului precedent. In fine, ideea e ca am gasit in regulamentul transferurilor aceasta regula "e) de la clasele cu program de predare intensivă a unei limbi străine sau cu program de predare bilingv la celelalte clase;". Asta inseamna ca fiind la Filologie biling Franceza, pot sa ma mut pe sem. 2 la alte clase care nu sunt tot Filologie bilingv sau pot sa ma mut la Filologie Engleza.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Raspunsul final il vei avea de la directorul liceului unde doresti sa te transferi! Fa cererea si mergi sa o depui personal la acel liceu!
Nu ai ce pierde daca incerci, in afara de un raspuns negativ, nu-ti va lua nimeni gatul. Succes la transfer!