| onfire93 a întrebat:

Salut.Sunt in clasa a 10a si sunt mai timid cu fetele.cum pot schimba asta adica sa prind mai mult curaj sa ma bag in seama cu ele happy. daca o fata imi face complimente nu ai raspund sau ma bag in seama cu ea straight face.pff astept raspunsuri

Răspuns Câştigător
| deeea28 a răspuns:

Fete sunt mai slabe in general ca baietii si daca stau sa ma uit bine, ti se par ca sunt ceva monstrii, uriasi sau mai stiu eu ce? Sunt si ele fiinte ca si tine, mai slabe fizic ca tine si deseori mai sentimentale ca baietii, deci de ce sa reactionezi asa? Si ele au temerile lor, timiditatile lor(daca pot zice asa). Trebuie sa te gandesti ca asa cum esti, sunt si ele si ca unu dintre voi trebuie sa fie mai rasarit. De ce sa nu fii tu, esti barbat, esti mai puternic fizic, gandesti mai limpede si mai clar. Fii curajos, ai mai multe atuuri ca fetele. Doar nu-ti bate joc de ele asa cum fac altii, si ele au sentimente si sunt mai usor de ranit ca baietii. Sper ca am fost de ajutor. Succes

3 răspunsuri:
| pisoias29 a răspuns:

Hmm...pei numai tu poti schimba ceva...asa sunt si eu si sincer sfaturile altora nu ma ajuta sau ma fac sa fiu mai curajoasa...succes

| eu_4890 a răspuns:

Buna...sincer am avut si eu un coleg la fel de timid ca tine....si sfatul meu este sa te bagi in seama cu ea...chiar sa te dai l ea...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia-ti mah inima in dintisi aplica tupeu