| Merireina123 a întrebat:

Sunt in clasa a 11a si am o problema doamna profesoară de romana ne-a dat o foaie cu subiecte de bac la romana ca la bac, si ne-a dat ca tema fisa sa o rezolvăm acasa si eu de curiozitate am o profesoară de romana care este vecină cu mine si am fost la ea sa îmi pună notă sa vad cam cat as lua a fost prima lucrare de bac care am l-am rezolvat si mi-a pus 3 o.O nu îmi venea sa cred ce ma fac la bac la simulare... sunt foarte supărată pe mine

Răspuns Câştigător
| Cσcσ a răspuns:

Salut!
Trebuie sa inveti. Daca nu poti rezolva testele alea, atunci e grav.
Nu te descuraja, esti in clasa a XI-a, nu-i timpul pierdut. Daca te apuci de acum de invatat, sau macar din vacanta, cel tarziu, ai sanse sa recuperezi. Dar pentru asta trebuie sa te apuci serios de lucru.
Nu stiu la ce profil esti, dar cauta teste pe Google, sau cumpara-ti o carte de teste pentru bac. Acolo ai si tot ceea ce trebuie sa inveti pentru primul subiect (cel cu exercitii).
Mult succes!

4 răspunsuri:
| Dugalle a răspuns:

Esti clasa a 11 a. Chiar conteaza ce nota iei la simulare?

Nu.

| Merireina123 explică:

Buna Coco sunt pe profil uman cam ce culegere de romana cu teste pentru bac mi-ai recomanda dar una buna te rog frumos, multumesc de sfaturi :* si as vrea sa iti pun mai multe intrebari uite ma găsești Maria Gaina pe facebook.

| Cσcσ a răspuns (pentru Merireina123):

Eu nu-ti pot recomanda carti deoarece sunt la profil real, dar o poti intreba pe profa ta. Ea o sa stie mai bine ce-ti trebuie. Nu te pot gasi pe facebook, dar iti las un mesaj cu facebook-ul meu.

| Merireina123 explică:

Ok coco multumesc happy