| Lorenaaa120 a întrebat:

Sunt in clasa a 11a si vreau sa-mi fac un program in clasa a12 a vreau sa iau bac-ul cu nota mare voi ce îmi ce îmi sugerati sa fac sa iau bac-ul cu nota mare ce program ma sfătuiți sa-mi fac stiu ca trebuie sa învăț tot anul de la inceputul anului pana la sfarsit eu sunt la arte dau bac-ul la istorie romana si psihologie o sa fac meditatii la romana si psihologie iar pe la sfarsit o sa fac si la istorie deci voi ce îmi sugerati sa fac sa iau bac-ul cu nota mare va rog frumos.

1 răspuns:
| Anonim20143 a răspuns:

Eu îți sugerez să dai bacul la Logica dacă vrei notă cât mai mare deoarece este mult mai simplu și nu necesită pregatire suplimentară ci doar o mică recapitulare din materia făcută in clasa a 9a.Eu sunt tot in clasa a 11-a si urmează să sau bacul la Romana, Matematica si Logica. Ca orar îți recomand să pui accentul pe ceea ce stăpânești cel mai prost (în cazul meu matematica), în fiecare zi sa repeti puțin câte puțin din materia predata in anii anteriori și daca ai mai păstrat caietele vechi, uita-te pe programa de bac pentru materia respectiva și învață din caiet tot ce se regăsește în programa.