| anonim_4396 a întrebat:

Salut! Sunt in clasa a 9a si am cateva intrebari.
Trebuie neaparat sa vina un parinte cu mine? Eu as prefera sa nu;
De asemenea ziua mea e dupa cateva zile dupa ce incepe liceul. Probabil sunt primul a carui zi de nastere vine. Trebuie sa aduc bomboane? Nu prea as vrea pentru ca o sa fie cam ciudat sa mi cante niste persoane pe care nu prea le cunosc+stau la o ora jumate de liceu si s-ar putea topi... Pareri?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i nevoie de nici un parinte, esti destul de mare sa mergi singur la liceu!
Si nu trebuie sa duci nimic de ziua ta.

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu, nu e nevoie sa vii cu parintele daca nu doresti.Eu nu am fost si am supravietuit just fine. Ziua de nastere cade in timpul saptamanii?
Stiu ca e ciudat sa aduci.Si eu simteam la fel, dar tot am servit cu bomboane.M-am trezit apoi si ca mi-au scris colegii pe Facebook, insa fiindca nu intram decat din an in pasti, nu stiam daca sa raspund dupa o luna si ceva la urari sau sa nu mai zic nimic. laughing Daca chiar vrei, ai putea ruga unul din parinti sa iti aduca bomboanele intr-o pauza (daca au posibilitatea, desigur)?

| anonim_4396 explică (pentru dullcat):

Problema la bomboane e ca s-ar putea sa se topeasca pentru ca stau la o ora jumate de liceu

| Hyperion7 a răspuns:

Nu trebuie sa vina,e opțional,însă de regulă,copilul ar trebui sa se duca singur, pentru că na,urci scara independenței și na,nu trebuie sa mai depinzi de mama sau tata, trebuie sa te descurci.
Eu unul am fost singur in prima zi, m-am amestecat printre colegii mei și așteptam să vedem cine este diriga noastra și cam asta a fost.
Nu trebuie sa aduci, pur și simplu omiți faptul că este ziua ta, daca nu vrei sa para ciudat, dar poți fi și amabil și să îți inviți colegii la un suc sau colegii cu care poate te împrietenești (sa fie un grup restrâns zic) și cam asta e.
Baftaaaa! La multi ani in avans!big grin