| SylviuCatlin a întrebat:

Sunt indecis si ma gandesc sa va cer sfatul. Eu sun inscris in oras la mine la oagentie de modeling si la o firma de asgurai si am primit o oferta de munca in alt oras foarte aventajoasa. Ce sa fac daca ma duc acolo pierd aici. si nu ai vrea sa renunt nici la una. la modeling trebuie sa urmez niste cursuri si daca ma duc acolo nu o sa mai pot sa le fac pentru ca, contractul este pe un an. Ma puteti ajuta cu un saft?

6 răspunsuri:
| EyeCandy a răspuns:

Păi dacă stai la tine in oras ai mai multe avantaje : in primul rand esti la tine acasă, esti obisnuit si poti să urmezi si cursurile big grin
Dacă pleci in alt oras, nu esti asa obisnuit si poate e mai grea munca pană te adaptezi, dar pierzi si cursurile.
Deci eu cred că dacă rămai ai mai multe avantaje. happy
Sper că te-am ajutat! big grin

| SylviuCatlin explică (pentru EyeCandy):

Da asa e munca de acolo e mai grea dar problema e ca aici mai dureaza pana imi iese profitul si acolo e la la saptamana si e avantajos. e 500 lei pe saptamana. da o sa ma gandesc eu mai bine. mersi

| EyeCandy a răspuns (pentru SylviuCatlin):

Sper să gasesti o solutie! big grin

| SylviuCatlin explică (pentru EyeCandy):

Da o sa gasesc. trebuie sa ma decid repede pana diseara tongue big grin

| ele8933 a răspuns (pentru SylviuCatlin):

Stiu ca este cam greu sa iti parasesti familia si restul... dar gandeste-te ca pe o parte ca o sa ai un salariu foarte bun si ca poate ca a venit timpu sa te desparti de ai tai si sa iti creezi propiul tau drum in viata. oricum iti urez bafta indiferent de ce vei alege. happy

| SylviuCatlin explică (pentru ele8933):

Nu e vb de distanta ca am mai fost plecat. dar nu stiu daca ma duc acolo si dupa un an nu mai lucrez si e prea tarziu sa ma intorc la modeling ce fac? Poate asta e mai de lunga durat. Cred ca o sa stau eu acasabig grin