| CosminIonut77 a întrebat:

Salut, sunt intr-o situatie cam complicata. Sunt boboc in liceu si sunt impreuna cu o boboaca de o luna si unu de la a 11 a se tot da la ea si i-am spus frumos fata in fata sa o lase in pace si o iau mereu in nume de rau deci nu pot discuta cu el. Si tot ne urmareste cu prieteni de ai lui cand plecam de la scoala si din astea si ma ameninta ca ma bate + ca se cunoaste cu multi "smecheri" din liceu. Acum m-am prefacut ca m-am despartit de iubita mea si ea i-a dat ss uri cum ca ne-am desparitit si el acum se tot da la ea. Si i-a spus ca daca ea v-a fii iar cu mine o sa ma bata ala. Ce sa fac? Va rog ajutati-ma.

3 răspunsuri:
| Lepadatu_Stefan_1980 a răspuns:

Anunta conducerea scolii, daca nu parintii tai, sau daca nu, chiar politia prin parintii tai. Chiar daca, dupa ce vei face lucrul acesta unii vor rade de tine, tu o iubesti pe ea, nu? Atunci trebuie sa te sacrifici pentru ea. Chiar daca unii te vor vedea ca pe un paracios, sa stii ca ceea ce am zis mai sus ca poti sa faci este cu totul si totul normal, nu te lua dupa altii.

| CosminIonut77 explică (pentru Lepadatu_Stefan_1980):

Ideea este ca ala se cunoaste cu tot felul de smecheri si destia din oras si imi este frica sa ii zic cuiva pentru ca nu stiu ce se poate intampla

| Lepadatu_Stefan_1980 a răspuns (pentru CosminIonut77):

Ceea ce am spus eu mai sus este cele mai optiuni dintre care poti alege. Pai, ei asta vor, sa nu spui nimanui. Trebuie sa,, contraataci'' si tu, dar prin metode normale, nu cum fac ei, prin amenintari. Tu vrei sa spui ca, inca, nu ai spus parintilor tai despre situatia ta? Sa stii ca ei sunt primii la care ar trebui sa te adresezi. Trebuie sa faci ceva, insa sa nu faci nimic necujetat. Fii atent.