| doina_2123 a întrebat:

sunt intr-o situatie foarte dificila, ma intilnesc cu un baiate de aproape 3 ani, dar acum in ultimul timp mi se pare ca nu-l mai iubesc si as vrea sa inteleg daca e o deprindere de a fi cu el sau il iubesc, plus a asta nu demult am inceput sa simpatizez un baiat.Nustiu ce sa fac de cine va ma leaga trecutul dar de cineva viitorul. Daca m-as desparti cu prietenul meu ma tem sa nu-mi para rau.

Răspuns Câştigător
| Cosman a răspuns:

Ia o pauza! In acest timp concentreaza-te pe cresterea si maturizarea ta mentala si emotionala.Citeste carti(bune) de dezvoltare personala.Relationeaza si cere sfatul unor persoane mature, fericite si de succes. Citeste carticica mea Intr-o ora intelept de la www.tineri-fericiti.ro
Vezi ce am raspuns catre cele trei fete asezate dupa tine la intrebarile de la Adolescenti.

6 răspunsuri:
| Special_girl a răspuns:

Sunt unele momente cand nu esti sigura de sentimentele tale, dar aceste momente trec.Eu zic sa nu faci greseala de a te desparti de el, ci sa mai astepti un timp, sa vezi cum merg lucrurile.

| dd9em4 a răspuns:

Viata e prea scurta pentru asemenea gesturibig grin.Nimeni nu doreste sa fie implicat intr-o relatie in care doar el sa puna suflet.Probabil ca prietenul tau ar intelege.Ati putea lua o pauza in care sa ai timp sa te gandesti ce vrei cu adevarat. Sper sa ajutebig grin

| adryanna_7314 a răspuns:

Si eu am fost in situatia asta! si m-am certat cu el, s vad cum mi-ar fi fara el! dar m-am impakt la loc ca am suferit si am plans mult fara el! si mi-am dat seama ca ink il yubesk! cred ca toti am trecut prin asta, si cred ca s numeste obisnuinta, monotonie...incearca s faketi ceva nou impreuna

| cozz a răspuns:

Poate a trecut iubirea asta dar.nu cred. deja esti obisnuita cu el probabil nu mai ai ce descoprii la el big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti se pare ca nu-l iubesti pentru ca in acest moment il iubesti prea mult si nu sti ce sa mai crezi...asteapta o vreme ca sa vezi daca ti se schimba sentimentelebig grinbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

3 ani tu cati ani ai?