| Aniiia a întrebat:

Sunt intr-o situatie foarte disperata! Am 11 ani si un prieten, mi-a spus ca ma place, i-am spus eu ca ma simt foarte prost dar nu i-am spus ca nul plac si nu stiu cum sa-i spun ca sa nul ranesc! Ma simt foarte prost pentru. i-am povestit de un coleg de-a lui carel plac si el tot spunea ca e trist si acum inteleg de ce! Imi vine sa ma arunc de la etaj! Stiu cum e sa treci printr-o asemenea situatie dar va rog sa-mi spuneti cum sa-i spun ca nul plac, dar sa nul ranesc si ca prietenia noastra sa ramana! Noi glumeam, radeam si este foarte greu de explicat! Va rog sa-mi spuneti cum pot face asta! Funda! repe
de...

Răspuns Câştigător
| ZEU93 a răspuns:

Spune-i ca tii mult la el, dar simti pentru el doar prietenie, si ai vrea sa ramaneti prieteni chiar daca nu sunteti iubiti. Insa in orice fel o sa-i zici o sa se distanteze intr-un mod sau altul big grin Bafta

2 răspunsuri:
| SuperNovaaaaa a răspuns:

Pai explica-i ca tu nu vrei sa fii cu el ptc ai deja un prieten in alta parte a romanieilaughing)

| loveyouAlly a răspuns:

Pai ii poti spune ca nu esti pregatita inca pentru o relatie, ca si tu ti foarte mult la el dar ca prieten nimic mai mult! Si ca vrei sa fiti amici foarte buni nimic mai mult! Si ca poate timpul le va schimba pe toate. Sper ca te-am ajutat! Te pup! :*