| Irina1122 a întrebat:

Sunt Irina si am 13 ani ___îmi place mult de un baiat si lui ii place de mine mi-a spus-o chiar el apoi mi-a propus sa ne intalnim ( eu am acceptat ) la inceput totul a fost foarte bine dar apoi am observat ca nu imi mai scrie si nici nu prea atrage atentie la mine.
Nu stiu ce s-a intimplat poate nu ii mai place de mine sau...
Eu sunt cam timida si nu pot face primul pas nu il pot intreba ce s-a intimplat (nu imi ajunge curaj)
Ajutati-ma va rog frumos dati-mi un sfat... FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Damii a răspuns:

Buna! Stii ce vreau sa iti spun? laughing Baietii nu sunt si nu vor fi niciodata ca noi. Pentru ei, totul e un simplu joc.
Nu vei sti niciodata ce e in gandul lor, ce isi doresc cu adevarat.
Poate si el e timid, de unde stii? Ar trebui sa il intrebi ce s-a intamplat, nu e nimic rau in asta. Poti sa il intrebi si asa, ca prietena.
Dar, stii? Totul vine de la sine! Daca tine la tine cu adevarat o sa se poarte frumos cu tine! Daca nu, daca te-a ''placut'' doar pentru cateva zile, nu te merita.
Sarbatori fericite! happy

| Irina1122 explică (pentru Damii):

Da intr-un fel e si el timid.Mult timp nu a putut sa imi spuna ce simte.
Ii era frica nu stia ce va fi mai departe daca nu voi accepta daca se va face de rusine_____
Dar pina la urma a reusit si prima saptamana a fost totul super, imi scria cuvinte dulci ma faceaa sa zimbesc era mereu alaturi dar apoi totul a disparut
Ms mult de ajutor la fel si tie un an nou fericit!winking

| Damii a răspuns (pentru Irina1122):

Totul are un inceput happy Daca te vei purta cu el ca o prietena, ca o persoana de incredere, daca il vei intelege si sprijini o sa ii ajungi la inima. happy Daca vrei sa ma mai intrebi ceva, poti sa imi trimiti un mesaj. Mi-ar face placere sa te pot ajuta.

9 răspunsuri:
| MissVamp a răspuns:

Scumpo,dragostea exista doar in carti.Baietiilor le trece repede...intreaba-l ce e cu el. daca vrea sa te lase..nu te opune...viata ta nu se opreste pentru el.K? Baftawinking

| Irina1122 explică (pentru MissVamp):

Ms mult ....Si stiu ca nu se termina aici dar nu am acest curaj ca sa il intreb ce se intimpla
Nu stiu cum sa il intreb si cum sa reactionez

| MissVamp a răspuns (pentru Irina1122):

Gen,,Hei.Uite...scuze daca sunt isistenta.Ce s-a intamplat cu tine? Daca ai vreo problema poti sa imi spui.''

| Animeworld a răspuns:

In momentele astea mi-ar placea sa existe un aparat de citit ganduri, dar cum nu exista, ne descurcam cu presupusul sau convorbirea.Eu zic sa-l intrebi, ce pierzi? Inchide ochii si intreaba-l, chiar daca te vei simti nasol dupa ce ai zis-o, dupa ce va raspunde veti avea o convorbire normala.NU TE MAI GANDI LA C-U-R-A-J! F-Ă-O!

| Sucked a răspuns:

Incearca sa il ignori si daca ii pasa de tine probabil se va intreba ce s-a intamplat si iti va scrie. Succes! big grin

| Irina1122 explică (pentru Sucked):

Ultimul timp cam asa si am facut
Nu ma salutam, nu ii scriamm, nu prea vb cu el dar nu a mers
Uneori incerca sa imi atraga atentia doar dar nu mai mult...

| Irina1122 explică (pentru Sucked):

La inceput asa si am facut
Nu ma salutam prima cu el, nu ii scriam, nu prea vb...
Uneori incerca sa imi atraga atentia dar nu mai mult
Suntem in aceeiasi clasa si nu prea aveam posibilitatea sa fim singuri sa vb numai intre noi el mereu e cu baietii eu cu fetele