| vasile88 a întrebat:

Sunt nou pe aici si am o problema.Am 21 de ani si sunt impreuna cu o Fata de 3 ani de zile ea are 17 ani de cateva saptamani relatia noastra nu prea mai merge nu stiu ce sa mai cred intre noi sau intamplat multe lucruri de la sex pana la nu stiu tot ce tine de frumos uneori si urat ca in acest moment. Eu nu stiu de ce se poarta asa cu mine o simt mai tot timpul rece eu o iubesc si stiu ca si ea ma iubeste dar v-am spus nu-s ce are? Sincer nu vreau sa o perd pentru ca o iubesc mult este veata mea. spuneti si voii nu stiu dati o parere sunt un pic confuz cu ce se intampla.Va multumesc anticipat.happy

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vasile, femeia este o enigma. poate vrea sa mai cunoasca si alti barbati. poate vrea sa se marite. tu cand ai de gand sa o ceri? trei ani? de obicei si in casnicie apar astfel de probleme dupa trei ani, dar la voi ca nu aveti nici o obligatie, unul fata de altul? stau si ma gandesc ca dragostea vesnica, de la inceput care o visam cu totii, este cam scurta, vesnicia la noi este cam in raport cu viata trecatoare, si dorinta noastra de a face cat mai multe, intr-un timp limitat.romeo si julieta este un vis. un etalon. tu ai luat-o de la 14 ani.at-i facut tot ce am facut eu cu sotia in tot atatia ani de casnicie.ca placeri ma refer.numai ca, noi am facut doi copii care ne-au dat un scop mai mare in viata, si care nea intarit relatia. iar voi ...eu zic sa discuti serios cu ea, sa vezi daca te mai iubeste. daca e dispusa sa traiasca cu tine, toata viata. daca vrea schimbare, las-o. ca va regreta enorm, si ea are de pierdut.

| Sara a răspuns:

Stii, cel mai important este sa vb tu cu ea, dar logic daca ai fi vb nu ai mai intra aici, pe TPU. Sa o luam cu inceputul, vreau sa cred ca la varsta ta esti destul de matur si dupa 3 ani iti cunosti iubita. Poate i-ai vb urat, poate i-ai gresit cu ceva. Trece si ea printr-o perioada mai grea, poate e stresata cu scoala, stii e perioada tezelor, intelege-o, fa o sa se simta apreciata, importanta dar nu o stresa. Te iubeste, asa cum zici tu, apai cu dragostea se poate trece orice obstacol, comunicare excelenta sa fie, in rest, va urez sa fiti fericiti, si... poate va luati si voi o vacanta de revelion sau craciun 2 zile undeva, voi 2 singurei nu strica, se renasc sentimentele uitate peste an. Reaprindeti scanteia aia, eu nu cred ca v-ati plctisit, doar sunteti oleaca stresati si nu va dati seama. O zi buna.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Încearcă să vorbeşti cu ea, să vezi ce i se întâmplă. Poate fi stresată, poate are probleme la şcoală, sau acasă. Poate are ceva probleme care o stresează şi o face să nu se comporte ca şi până acum. Dar ce am scris eu mai sus sunt presupuneri. Doar ea îţi poate spune ce s-a întâmplat (sau eventual o prietenă de-a ei, dar nu ştiu dacă ar "trăda-o").

| vasile88 explică:

Ms de sfatuti m-au ajutat in procent de 50% ca restul am compensat eu pot spune ca s-a rezolvat problema noastra trebuia sa tin un discurs care sa o fac sa inteleaga ca o iubesc si nu se merita ca o relatie de 3 ani sa se pearda din nimic, acum totul este bine va multumesc pentru sfaturi.