| wonderfully a întrebat:

Sunt o persoana foarte timida si nu stiu cum sa scap de timiditate.Va rog din suflet ajutati-ma. Ceva exercitii sau mai stiu si eu.Sunt disperata! HELP!

5 răspunsuri:
| anonima_4990 a răspuns:

Si cum ai avut tupeu sa pui intrebarea?

| DoodyAlexx a răspuns:

Salut.In primul rand nu ai nimic de pierdut cand iti infrunti timiditatea, chiar poate ai de castigat.In al doilea rand vei avea de pierdut din cauza timiditatii asa ca fa tot posibilul si incearca sa treci peste acest obstacol.Iti urez bafta big grin!

| ºPishcotº a răspuns:

Canta, danseaza in fata oglinzii.si poate o sa-ti depasesti timiditatea! Bye!:*

| Vizitiul a răspuns:

Nu mi-as dori ca fetele sa scape niciodata de timiditate. Tind sa cred ca timiditatea este o mare calitate la fete. Le face mai gingase.

| Ballet a răspuns:

Canta cu prietenele, eventual daca iti place vreun baiat vorbeste mai mult cu el (nu rade) schimba-ti stilul, canta sau danseaza in fata colegilor, la scoala ofera-te mai mult sa iti ajuti invatatoarea/ diriginta, deseneaza ceva si arat-o in fata clasei, intr-un cuvant: sa devii mai populara si sa faci mereu activitati cu altiihappy